| nowa załoga pod skrzydłami DISLA Polska
Marzec 19, 2018
| wielkanoc 2018
Marzec 29, 2018
Zobacz wszystko

| Rymanowskie Wiatraki 24-25 marca 2018

Rymanowskie Wiatraki. Rozpoczęła się amatorska rywalizacja w rajdach samochodowych. Ubiegłoroczna edycja pokazała, że organizacja zawodów na zmiennej nawierzchni pozwala je urozmaicić i utrudnić.

A im bardziej skomplikowanie, tym ciekawiej, dla zawodników jak również kibiców.


Podczas imprezy, która odbywa się na terenie Gmin Rymanów i Iwonicz-Zdrój w ten weekend, rozegrywane są pierwsze rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super KJS. Są to jedyne zawody na południu Polski podczas których kierowcy ścigają się na szutrze i asfalcie. Organizator Automobilklub Małopolski podobnie do zeszłorocznych zawodów, także w tym zaplanował atrakcyjne i szybkie próby sportowe.

Ich długość pozwala wykazać się startującym w „Rymanowskich Wiatrakach” kierowcom. W Super KJS zaprojektowanych jest 24 km tras, zaś w KJS 16 km. I właściwie na tych słowach można byłoby zakończyć, jednakże w imprezie może wziąć udział każdy kierowca posiadający prawo jazdy i sprawny samochód.

Wszak amatorskie rajdy służą poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz umiejętności kierowców w zakresie prowadzenia pojazdów mechanicznych. A przy okazji dają możliwość sprawdzenia czy jesteśmy mistrzami prostej, czy też w zakrętach potrafimy opanować auto.