| KJS Rymanowskie Wiatraki z szutrowymi odcinkami
Marzec 10, 2018
| Darvit Walimska Wiosna
Marzec 16, 2018
Zobacz wszystko

| Rymanowskie Wiatraki na start!

Nowy sezon na Podkarpaciu za pasem. Za niecałe trzy tygodnie podczas „Rymanowskich Wiatraków” rozpocznie się amatorska rywalizacja w rajdach samochodowych.

Ubiegłoroczna edycja pokazała, że organizacja zawodów na zmiennej nawierzchni pozwala je urozmaicić i utrudnić. A im bardziej skomplikowanie, tym ciekawiej dla zawodników, jak również kibiców.

Podczas imprezy, która odbędzie się na terenie Gmin Rymanów i Iwonicz-Zdrój w dniach 24-25 marca, rozegrane zostaną pierwsze rundy Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem i Super KJS. Są to jedyne zawody na południu Polski, podczas których kierowcy będą ścigali się na szutrze i asfalcie. Organizator, Automobilklub Małopolski, podobnie jak w zeszłym roku, zaplanował atrakcyjne i szybkie próby sportowe.

W Super KJS zawodników czeka 24 km tras, zaś w KJS 16 km. W zawodach może wziąć udział każdy kierowca posiadający prawo jazdy i sprawny samochód. Wszak amatorskie rajdy służą poprawie bezpieczeństwa na drogach oraz umiejętności kierowców w zakresie prowadzenia pojazdów mechanicznych.