| Darvit Walimska Wiosna
Marzec 16, 2018
| nowa załoga pod skrzydłami DISLA Polska
Marzec 19, 2018
Zobacz wszystko

| walimska wiosna – gotowi do startu!!!

Dziś rozpoczyna się Darvit Walimska Wiosna 2018 – https://www.facebook.com/events/435670463518760/ – druga runda Rajdowego Samochodowego Pucharu Sudetów. Ku zaskoczeniu wszystkich „wiosna” wita zawodników …pełną zimą. Tak rzadko widywany w ostatnich latach śnieg postanowił udekorować krajobraz Gór Sowich właśnie w trzeci weekend marca. Zeszłotygodniowe dylematy kierowców, czy na felgi założyć slicki miękkie czy średnie, zastąpił pospieszny powrót do opon zimowych. Organizatorom – grupie Walim Rajdowy – sytuacja na pewno podniosła poprzeczkę, jednak na pewno po raz kolejny z pewnością staną na wysokości zadania, a przygotowana przez nich rywalizacja sportowa na pewno dostarczy wielu emocji zawodnikom i kibicom.

Sobota to dzień organizacyjny. Rajd zaczyna się w samo południe, otwarciem biura konkursu. Następnie harmonogram zawodów przewiduje Badanie Kontrolne pojazdów i zapoznanie z trasą. Czas na ściganie przyjdzie w niedzielę.


Odcinki specjalne walimskich imprez to zawsze fragmenty największych klasyków RSMP, czyli Rajdu Świdnickiego – dawnego Elmotu, a niegdyś również Rajdu Polski. Tym razem zawodnicy staną do rywalizacji na odcinku Walim-Glinno. Plan organizatora zakładał odwrócenie kierunku odcinka w połowie zawodów, jednakże z uwagi na zimową aurę – ze względów bezpieczeństwa wszystkie cztery przejazdy prawdopodobnie zostaną przeprowadzone w tej samej konfiguracji. Największym wyzwaniem dla zawodników oprócz różnicy wzniesień i zróżnicowania zakrętów będzie szerokość trasy, dająca kierowcom jedynie centymetry marginesu. Po raz kolejny zapewniamy zatem, że emocji – nie zabraknie!


Lista zgłoszeń rajdu zaledwie w kilka godzin wypełniła nazwiskami dostępne 80 miejsc. Przekrój aut, to jak zwykle począwszy od legendarnych „maluchów”, po sięgające blisko 400 KM (!) Subaru Impreza i Mitsubishi Lancer. Największa frekwencja od jakiegoś czasu występuje w klasie 5, a więc pośród aut o pojemności do 2000 ccm, bez turbodoładowania. Właśnie wśród 21 załóg zgłoszonych w tej klasie są nasi reprezentanci.


Barwy Disla Polska będzie reprezentowała załoga Dariusz Zajkowski / Anna Grodzka w samochodzie Citroen Xsara VTS. Mamy nadzieję, że jazda załogi będzie jak zwykle szybka i pozwoli rywalizować o jak najlepszy wynik. Zapraszamy do kibicowania!