Rate this post

Podesty ruchome, inaczej zwane podnośnikami koszowymi, cieszą się ostatnimi czasy coraz większym wykorzystaniem. Dzieje się tak ze względu na korzyści, jakie płyną z ich użytkowania.
Jest wiele rodzajów podestów ruchomych, między innymi podesty wiszące, stacjonarne, masztowe i ruchome przejezdne (przewoźne samojezdne oraz wolnobieżne).
Jest wiele różnego rodzaju kursów i szkoleń, które pozwalają uzyskać odpowiednie kwalifikacje do ich obsługi. Wyróżnia się uprawnienia kategorii I P oraz kategorii II P. Pierwsza z nich dotyczy podestów ruchomych przejezdnych wolnobieżnych (podnośniki nożycowe), przewoźnych (pająki podczepiane pod samochód), a także samojezdnych (koszowych – montowanych na pojeździe). Druga z nich obejmuje podesty ruchome wiszące, masztowe i stacjonarne.
Podesty ruchome przeznaczone są dla właścicieli firm i kierowników ekip budowlanych, pracowników sklepów wielkopowierzchniowych, elektryków i konserwatorów sieci, cieśli, zbrojarzy, malarzy i pracowników budowlanych, a nawet strażaków.